2 percentá / Som fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie a chcem vám darovať dve percenta 2% /

1. Ako prijímateľa, ktorému chcete poukázať Vaše dve percentá zo zaplatenej dane uveďte naše občianske združenie Osobnosti.sk, minimálna výška v prospech prijímateľa je 100 Sk. (Na tejto linke nájdete údaje potrebné pre poukázanie dvoch percent.

2. Vypočítajte si Vaše dve percentá z dane z príjmov fyzickej osoby–musí byť splnená podmienka minimálne 100 Sk pre prijímateľa.

3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 percent z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť nájdete na tejto linke.

 4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

  • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
  • Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie dvoch percent 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

(c) 2009 NWS - Net & Web Services, s.r.o.